Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Holandsko

- 
- 
Nebyly nalezeny žádné zájezdy
Více o destinaci

Dnešní Holandsko tvoří dvě provincie: Severní Holandsko a Jižní Holandsko, které vznikly v roce 1840. Již v době Nizozemské republiky tvořilo Holandsko politické, ekonomické i kulturní centrum, v Holandsku se nachází nejvýznamnější města a přístavy, např. Amsterdam, Rotterdam, Haag, Delft. Holandsko je název středozápadní části a historického území Nizozemska, který se často používá pro označení celého státu.


Oficiální název pro Holandsko je Nizozemské království. Na rozloze 41 864 km2 zahrnuje kromě Nizozemska i Nizozemské Antily v karibské oblasti a ostrov Aruba. Nizozemsko má skoro 17 milionu obyvatel a je nejhustěji zalidněným státem v Evropě. Na severu leží Západofríské ostrovy, které od pobřeží dělí velmi mělké moře zatápěné jen za přílivu. Jsou to ostrovy: Texel, Vlieland, Terscheling, Ameland a Schiermonnikoog. Hlavním městem je Amsterdam, kde je také letiště Schiphol, které patří mezi největší na světě. V Rotterdamu je zase největší Evropský vodní přístav Europort. Královna a vláda sídlí v Haagu.


Na rozdíl od nás si Holanďané více potrpí na tradice. Možná i proto mají jako státní zřízení stále konstituční monarchii s parlamentním systémem vlády. Hlavou státu je od roku 1980 královna Beatrix. Nizozemské království patří mezi země, kde dokážou dělat s květinami úplné zázraky. Důkazem je i slavný květinový park Keukenhof nedaleko Amsterdamu, u města Lisse, který patří k největším a také nejhezčím na světě. Každé jaro zde na rozloze 32 ha rozkvétají miliony květů, základem jsou tulipány, narcisy a hyacinty. Proslulá je i květinová burza v Aalsmeeru nebo květinová korza (např. z Noordwijku do Haarlemu). Holandsko není jen zemí květin, ale také sýrů, které se vyrábí hlavně v Alkmaaru, Edamu a Goudě.